Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego zorganizował 14 października 2021 r. w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej debatę o książce „Listy na czas przełomu”, wydanej przez Wydawnictwo WAM i Centrum Myśli Jana Pawła II.
O korespondencji dwóch wielkich Polaków, Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego, dyskutowali: dr hab. Paweł SKIBIŃSKI i Rafał KOWALCZYK (redaktorzy naukowi antologii), dr Andrzej GRAJEWSKI i dr hab. Rafał ŁATKA. Debatę poprowadziła red. Barbara STEFAŃSKA (Tygodnik Idziemy).